×
×

خمیر بازی

خمیر بازی

بازی در خانه

حتما تا به حال با کودک خود خمیر بازی کرده اید.

بازی ای  که به رشد هوش وخلاقیت کودک کمک بسیاری میکند.

ما در این فایل برای نمونه شکل های مختلفی که با خمیر بازی می شود درست کرد را  قرار دادیم تا شما ، مادر های خلاق ،  آن ها را به  فرزندانتان  نشان بدهید وباهم مشغول ساختشون بشوید .

البته حواستون به این نکته باشد، که دست بچه را باز بگذارید تا باخلاقیت خودش تغییراتی توی طرح انجام بده یا اصلا شکل هایی که خودش دوست دارد بسازد.

خمیر بازی را میتونید از فروشگاه تهیه کنید البته میتوانید به راحتی توی خانه خودتان درست کنید.

برای تهیه خمیربازی خانگی به چه موادی احتیاج خواهید داشت:

یک پیمانه آرد نان یا شیرینی پزی

یک پیمانه آب

دو قاشق چایخوری پودر کرم تارتار (میتوانید این ماده را حذف کنید، این ماده به نرمی و شکل پدیری خمیر بازی کمک خواهد کرد. از مغازه های لوازم قنادی یه راحتی قابل تهیه است)

یک سوم پیمانه نمک( دقت کنید یک سوم پیمانه، نه یک سوم قاشق!)

یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی

رنگ های خوراکی ژلی

این مقادیر از مواد اولیه مقدار نسبتا زیادی خمیر بازی به شما خواهد داد. چیزی حدودا دو تا سه برابر بسته های خمیربازی. پس میتوانید مقدار مواد را نصف کنید.

ابندا در یک قابلمه یک پیمانه آرد، دو قاشق چایخوری پودر کرم تارتار و یک سوم پیمانه نمک را مخلوط میکنیم. نمک چسبندگی خمیر را از بین میبرد و از فاسد شدن آن جلوگیری میکند. سپس یک پیمانه آب و یک قاشق غذاخوری روغن را به آن اضافه کرده و بهم میزنیم. اگر مواد گلوله گلوله شد ایرادی ندارد. سپس آن را روی حرارت ملایم گاز میگذاریم و بهم میزنیم، زمانیکه که مواد کمی خودش را گرفت، درحدیکه وقتی قاشق را ته قابلمه میکشیم خط آن را ببینیم، رنگ خوراکی را اضافه میکنیم و به هم میزنیم. رنگ های ژله ای معمولا طیف متنوع تری دارند و در انتها رنگ بهتری به شما میدهند.

هم زدن را ادامه بدهید تا زمانیکه مواد به دور قاشق شما جمع شوند و حالت خمیری بگیرند. سپس آن را از قابلمه خارج کرده و در یک نایلون یا ظرف چرب شده قرار بدهید تا کمی خنک شود. سپس میتوانید با ورز دادن آن اگر گلوله ای در خمیر مانده باز کنید 

خمیر بازی شما برای بازی با کودکتان آماده است.

فایل پی دی اف خمیر بازی را از پیوست دانلود نمایید

 

پیوستاندازه
PDF icon khmyr_bzy_.pdf۵۵۶.۵۵ کیلوبایت
موضوع بخش کودکان: 
  • ۱۳۹۹/۲/۹ - ۲۲:۱۸
  • نظرات ۰
کلمات کلیدی: 
#بازی, #بازی_در_خانهافزودن دیدگاه

لطفا پاسخ سوال را بنویسید.