×
×

بازی های اردویی

بازی های اردویی

بازی های اردویی
آشنایی مربیان گرامی با بازی هایی که در اردو به طور گروهی بانشاط بالا می توانید اجرا نمایید

توضیح عکس:مسابقه سیب خوری درجبهه

۱-بازی زوج و فرد

همه بچه ها را جمع کنید و اعلام کنید که با عدد زوج بنشینند و با عدد فرد بلند شوند. آن‌ها که اشتباه کنند به تدریج حذف می‌شوند و نفر آخری برنده است.

۲- پنالتی با چشم بسته

یکی از بچه ها به عنوان دروازه‌بان با چشم‌های بسته درون دروازه می‌ایستد و یکی دیگر هم با چشم‌های بسته باید به او گل بزند.

برای جذابیت بیشتر می‌توان به زننده توپ گفت چند بار دور توپ بچرخد و سپس شوت بزند که گاهی خلاف جهت دروازه و یا شوت‌های بی‌ربط زده می‌شود که موجب خنده دیگران می‌شود.

۳- سیب خوری بدون کمک دست

چند نفر انتخاب می‌شوند و به هر کدام سیبی داده می‌شود که باید در زمان معین بدون کمک دست آن را بخورند. آن‌ها که در زمان معین سیب را بخورند برنده محسوب می‌شوند.

۴-نوشتن از چپ به راست

از بچه ها بخواهید جمله‌هایی را از چپ به راست بنویسند.

۵- پیام رسانی

چند نفر انتخاب می‌شوند. پیامی را در گوش نفر اول (اگر دختر بودند پیام را می‌نویسیم تا نفر اول بخواند) بگویید و او خیلی سریع در گوش نفر بعد و همین طور تا به نفر آخر برسد. سپس از آخرین نفر بخواهید پیامی را که شنیده بیان کند و شما از نفر اول بخواهید که چه پیامی از شما دریافت کرده است که اگر پیام تغییر کرده باشد هم موجب خنده حضار می شود و هم توضیح می‌دهیم که در دریافت پیام و نقل پیام باید حفظ امانتداری شود و… .

۶- جمله گویی با دهان بسته

از شرکت کنندگان بخواهید در حالی که با دندان خود چوب یا خودکاری را  نگه داشته‌اند جمله را بیان کنند.

۷- تکلم بدون زبان

از دو نفر بخواهید در حضور بچه ها بدون کمک زبان با هم صحبت کنند.

۸- مسابقه فوت

دو نفر را انتخاب کنید و داخل دو بشقاب هم یک تیله بگذارید و چشمانشان را ببندید و بخواهید با فوت تیله ها را از درون بشقاب بیندازند. سپس برای جذابیت بشقاب ها را بردارید.

  • ۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۱۵:۲۷
  • نظرات ۰افزودن دیدگاه

لطفا پاسخ سوال را بنویسید.