×
×

کاردستی ساخت « قلعه نماز »

کاردستی ساخت « قلعه نماز »

نماز دژی مستکم در برابر وسوسه های شیطان است

آموزش ساخت کاردستی قلعه نماز ، و پیام ومفهومی که از ساخت این قلعه به دانش آموزان منتقل می شود .

در حدیثی از امام علی علیه السلام داریم که:« الصلاه حصن من سطوات الشیطان » یعنی نماز دژی مستحکم در برابر حمله های شیطان است .

برای ان که مفهوم این حدیث به خوبی به دانش آموزان منتقل شود  و آنان اهمیت نماز را متوجه شوند  وتاثیر آن را در زندگی خود لمس کنند از شیوه های غیر مستقیم مثل ساخت کاردستی باید بهره جست.

در حدیث امام علی نماز به یک قلعه تشبیه شده است که از حمله های گاه وبیگاه شیطان جلوگیری میکند ونمیگذارد شیطان وارد زندگی انسان شود .

در زمان های قدیم برای محافظت از یک شهر در منطقه ورودی آن شهر قلعه ای بزرگ برای نگهبانی  ومحافظت از شهر میساختند و عده ای نیروهای قوی نظامی درون برجک های آن قلعه پاسبانی میدادند که تا دشمن به شهر نزدیک شد در همان جا اورا شکست دهند تا نتواند به داخل شهر نفوذ کند  و آن شهر را ویران کرده و جان اهالی آن را به خطر اندازد . نماز همین همین طور است برای انسان ؛  ما با خواندن نماز های روزانه مان درواقع اجازه ورود شیطان ونفوذ وحمله ی او به افکار ورفتار خود را نمیدهیم و با توجه کامل خود در نماز به پرودگار مانع وسوسه های شیطان در خود میشویم.

شما میتوانید در کلاس درس یا زنگ نماز یا هرفرصت مناسب دیگر با فراهم کردن لوازم ساخت این کاردستی  برای دانش آموزان  آنان را با  این شیوه با اهمیت نماز  آشنا کرده و موجب انس گرفتن ودلنشینی وجذابیت این فریضه الهی  ونهادینه شدن آن در ضمیر آنان شوید

روش ساخت کاردستی را ازفایل پیوست دانلود نمایید.

پیوستاندازه
PDF icon khrdsty_qlh_nmz.pdf۵۲۳.۷۷ کیلوبایت
موضوع بخش کودکان: 
  • ۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۹:۱۶
  • نظرات ۰افزودن دیدگاه

لطفا پاسخ سوال را بنویسید.